ÓNYYX – Profesionálné štúdio

Masáže pre harmonizáciu tela a duše.

ČÍNSKA TLAKOVÁ MASÁŽ

Liečebná metóda tradičnej čínskej medicíny, pri ktorej sa končekmi prstov stláčajú body na tele uložené na meridiánoch. Pôsobením na tieto body sa odstraňuje nerovnováha toku energie jing a jang, dochádza pozitívnej stimulácii vnútorných orgánov.

Táto masáž je vhodná na:

posilnenie imunitného systému
tlmenie či odstránenie bolesti napr. chrbta, kĺbov, hlavy aj ostatných častí tela
podporu liečby rôznych ochorení

MOXOVANIE

MOXA je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá prehrievaním akupunktúrnych bodov stabilizuje vegetatívny nervový systém, zrýchľuje látkovú výmenu v organizme a zvyšuje jeho obranyschopnosť. Hlavnou oblasťou použitia sú chronické ochorenia dýchacích ciest, poruchy tráviaceho traktu, menštruačné poruchy, poruchy močových orgánov, neplodnosť, bolesti v krížoch a ochorenia kĺbov. Pre jej imunostimulačný efekt sa používa pri psychických depresiách, stavoch vyčerpanosti, nízkom krvnom tlaku, pocite chladu v tele a rekonvalescencii po chronických ochoreniach a operáciách.

Moxovanie je vlastne prehrievanie určitých bodov na tele špeciálnou palinovou cigarou. Pri prehrievaní sa rovnomerným, pomalým horením vlákien paliny vyrába teplo, ktoré preniká do svalov a ohrieva dráhy a dráhové obehy. Podporuje tiež cirkuláciu energie čchi v organizme, odstraňuje chlad, vlhkosť a vyháňa vonkajšiu patogénnu energiu.

Prívodom tepla sa zrýchľuje obeh čchi, krvný obeh, odstraňuje sa stagnácia krvi a doplňuje sa spotrebované čchi. Prehrievaním sa posilňuje obranná funkcia jangovej energie a človek tak nepodľahne ľahko vonkajším vplyvom

BANKOVANIE

Bankovanie (súčasť tradičnej čínskej medicíny) je alternatívna liečiteľská metóda, ktorá využíva prepojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi tela, znamená to, že konkrétne miesta na ľudskom tele (pokožke) sa vzťahujú ku vnútorným orgánom. Prikladanie sklenených bánk na telo a kĺby,odstránenie hlbokých blokád , spazmov .

LYMFODRENÁŽNA MASÁŽ

Lymfatická drenáž (lymfodrenáž, lymfomasáž, lymfodrenážna masáž) je nielen populárnou kozmetickou metódou, ktorá umožňuje odstrániť celulitídu. Hlavne je uznávanou liečebnou metódou. Ide o príjemnú masáž s výrazne ukľudňujúcim účinkom. Najdôležitejšou úlohou lymfodrenáže je odvedenie splodín metabolizmu z tela. Cieľom je obnoviť a zvýšiť obeh lymfy, respektíve tkanivového moku. Masážna technika je veľmi jemná, pomalá, s malým tlakom.
Lymfodrenáž je jemná liečba celého tela, ktorá napomáha prietok lymfy a posilňuje imunitný systém. Lymfodrenáž sa odporúča ľuďom pri zotavovaní z chorôb, pri nedostatočnej imunite, poúrazových stavoch alebo ako podporný prostriedok v boji proti celulitíde.

MEDOVÁ MASÁŽ

Jedná sa o komplexnú masáž včelím medom. Táto metóda posilňovania reflexných zón chrbta uvoľňuje aj duševné napätie. Pri masáži medom dochádza k odstraňovaniu toxínov z tela. Tie sa „vyplavujú“ na povrch kože, viažu sa na med, ktorý sa mení na šedivú žuvačkovú hmotu. Táto sa na záver masáže zmyje. Medová masáž sa osvedčila pri vyčerpanosti, slabosti dôsledkom stresu, stavy nekľudu, nespavosti a napätí, ako aj pri ochoreniach kĺbov.

TERAPEUTICKÉ SVIEČKY

Majú netradičný tvar a použitie. Jedná sa o energetický prírodný produkt. Sú určené na lokálnu aplikáciu prikladaním sviečky na miesto postihu. Používajú sa na dosiahnutie fyzického uvoľnenia, rovnováhy medzi telesným a duševným rozpoložením. Používajú sa aj na zmiernenie miestnych zápalov a bolestí, na vylepšenie celkového energetického stavu človeka, látkovej výmeny ako aj na terapiu akupunktúrnych bodov. Je známe, že mnohé zdravotné ťažkosti, prejavujúce sa na tele, majú hlboký pôvod v psychike človeka. Počas terapie sa uvoľňujú aj negatívne “usadeniny” na aure človeka. Terapia pôsobí uvoľňujúco, potlačuje zápaly, uvoľňuje jedy z tela a dodáva kladnú energiu, pozitívne vplýva aj na zdravotný stav okolitých orgánov. To zabezpečujú prírodné bylinné esencie, extrakty obsiahnuté vo sviečkach.
Celková terapia pozostáva zo série aplikácií vždy podľa povahy problému. Niekedy postačí jedna aplikácia pre zmiernenie akútneho stavu a potom následné aplikácie (3 až 10) na dosiahnutie celkového fyzického uvoľnenia a rovnováhy.

Rozsah použitia: ťažkosti duševné, dosiahnutie fyzického uvoľnenia, rovnováhy medzi telesnom a duševnom, posilnenie imunitného systému, stres, stavy depresie. Potom aj ochorenia tela, hlavne zápalové procesy ako zápaly dýchacích ciest, poruchy tráviaceho traktu, bolesti a miestne zápaly, menštruačné poruchy, poruchy močových orgánov, bolesti svalov, kostí a kĺbov, reumatické bolesti, kožné choroby, nízky a vysoký krvný tlak, stavy vyčerpanosti po prekonaní chronických ochorení.
Ich aplikácia je veľmi užitočná pri prevencii chorôb a udržaní zdravia.

ANTICELULITÍDNY PROGRAM

Anticelulitídny program je založený na aplikácii najnovšej technológie, špeciálnych masážnych postupov, zábalov a odporúčaných rád z oblasti prírodného liečiteľstva.

Účinky škoricového oleja a thermobalzámu.

· podporuje prehriatie a prekrvenie pokožky

· podporuje prekrvenie hlbšie uložených tkanív pred športovými výkonmi a náročnou fyzickou prácou

· výborný pri detoxikácii a proti celulitíde

· uvoľňuje kŕče a svalové napätie

· prehrieva tkanivá

· zlepšuje kĺbovú pohyblivosť

· posilňuje a regeneruje svaly

· prispieva k odbúravaniu tukov a vody v tkanivách

Celulitída sa obmedzuje na určité časti tela, ako sú stehná a gluteálna časť, teda sedacia časť, brucho, boky a tiež ramená. Hrbolčeky kože a táto samotná “pomarančová koža” nie sú tvorené zbytočnými zásobami tuku, ale sú výsledkom zmien podkožného tuku. Je to rozvíjajúci sa proces, ktorý postihuje aj štíhle osoby, prevažne ženy a u obéznych je výraznejší.

Celulitída je problém životného štýlu a jej riešenie spočíva v zmene stravy a každodenných návykov. O celulitíde sa už veľa popísalo, ako vzniká, čoho všetkého sa treba vyvarovať v strave, aby sa zmiernili jej prejavy. Zázračný prostriedok v boji s celulitídou neexistuje. Nedá sa odstrániť, ale dá sa výrazne zmierniť. To čo naozaj môžeme zmeniť je celková zmena životného štýlu, ktorá sa dotkne výživy, pohybovej aktivity človeka, ako aj pravidelná starostlivosť o postihnuté časti tela. Ako celulitídu zmierniť a poradiť nechajte na nás.

REFLEXNÁ MASÁŽ CHRBTA

používa lokalizovaný tlak prstov na dráždenie reflexných bodov – chúlostivých nervových zakončení, akoby spúšťacích bodov (trigger points), ktoré odzrkadľujú jednotlivé orgány a ich funkcie. Tieto body sa nachádzajú najmä na chodidlách, ale môžu byť aj na rukách či inde. Reflexná terapia dokáže zmierniť bolesť a odstrániť dysfunkciu v iných častiach tela vďaka tlakovej stimulácie týchto bodov.

Reflexná masáž sa líši od akupresúry, ktorá sa zameriava na body koncentrujúce alebo blokujúce energiu v tele. Spúšťacie body pri reflexnej masáži sú fyzikálne javy, ktoré sú citlivé na dotyk. Po niekoľkých ošetreniach sa zníži stuhnutosť nervosvalovej bolesti, napätie sa uľaví, flexibilita aj koordinácia sú lepšie. Reflexológia má priaznivé účinky pri PMS, menopauze, migréne, zápche, hnačke.

CHAMPI INDICKÁ MASÁŽ HLAVY

má vyše tisícročnú tradíciu. Spočiatku slúžila ženám ako prostriedok na zvýšenie lesku a kvality vlasov. Neskôr sa však zistili jej pozitívne účinky na odbúranie stresu a každodenného napätia.
Táto jemná masáž sa vykonáva na horných častiach chrbta, ramenách, šiji, tvári, ušiach a pokožke hlavy, pacient pri nej sedí.
Indické masáže hlavy pôsobia blahodárne proti nespavosti, pri únave očí, bolestiach hlavy a migréne, stimulujú rast vlasov, prekrvujú pokožku, uvoľňujú tvárové i krčné svalstvo, obmedzujú vypätie, úzkosť a depresie. Indická masáž hlavy zaručuje pocit hlbokej relaxácie už po prvej skúsenosti.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI

Horúce podnety na navodenie hlbokého uvoľnenia svalstva využívajú masáže lávovými kameňmi. Ide o gabro kameň vulkanického pôvodu, ktoré obsahujú silné vibrácie energie z útrob samotnej zeme.
Lávové kamene sa vyhrievajú, čím absorbujú teplo, ktoré si udržiavajú a pri masáži ho postupne odovzdávajú. Lávové kamene sú rôznych tvarov i veľkostí a terapeut vyberie pre vás tie ideálne. Majú hladký povrch, takže ich trením o telo vzniká príjemný pocit z masáže lávovými kameňmi. Ten je znásobený pôsobením tepla, ktoré preniká cez tkanivo hlboko do tela, a tak môže pôsobiť ešte intenzívnejšie.
Lávové kamene sa prikladajú aj na akupunktúrne body. Existuje aj variant studených kameňov (najmä z mramoru), ktorými sa znižuje alebo lieči zápal. Taktiež sa dá využiť kombinácia horúcich a studených kameňov. Masáž lávovými kameňmi môže byť veľmi príjemným zážitkom, poskytujúcim hlboké uvoľnenie.

MEDOVÁ MASÁŽ

Med napomáha vylučovanie toxínov z ľudského tela a cez vyčistené póry potom pokožka prijíma živiny z neho.
Vrstva medu sa aplikuje priamo na pokožku a tým, že zreaguje s toxickými látkami z nej, sa premení na žuvačkovitú masu. Preto je táto masážna technika intenzívnejšia a mierne bolestivá. Odporúča sa maximálne raz do mesiaca a pre ľudí alergických na med alebo astmatikov by mala zostať tabu.
Táto detoxikačná metóda je vhodná pri menštruačných či reumatických bolestiach, pri vyčerpaní, chronickej únave, bolestiach hlavy, nervových poruchách, obnovuje krvný obeh a účinkuje aj proti celulitíde.

REFLEXNÁ MASÁŽ NA CHODIDLÁCH

Na chodidlách sa nachádzajú reflexné plôšky celého ľudského organizmu. Ich stimuláciou v jednotlivých bodoch sa pozitívne ovplyvňujú konkrétne časti tela a vnútorné orgány. Masáž zlepšuje pohyblivosť končatín po zraneniach, priaznivo ovplyvňuje funkcie vnútorných orgánov, zmierňuje stres a napomáha k uvoľneniu endorfínov (chem. látok, ktoré navodzujú dobrú náladu).

KRANIOSAKRÁLNA MASÁŽ

Jemná neinvazívna terapia sprevádzaná ľahučkým dotykom, ktorej cieľom je nájsť zdroj energetických blokád a ich odstránením pomôcť oslobodiť sa od následkov minulých zranení a negatívnych skúseností, ktoré vznikajú v dôsledku preťaženia, úrazu , alebo silného emočného vypätia.

MERIDIÁNOVÁ MASÁŽ

Uvoľňovanie spriechodňovanie toku energie v meridiánoch, odstraňovanie fyzických obtiaží.

MASÁŽ BYLINNÝMI GUĽAMI NA TELO

Spriechodňuje tok energie a uvoľňuje napätie vo svaloch pomocou bylinných gúľ.

AROMAMASÁŽ

uvoľnenie psychiky cez aromatické oleje, ktoré navodzujú pocit harmónie tela a duše.

METAMORFNÁ TECHNIKA

Prijemná, relaxačná, jemná a veľmi účinná metóda pre odblokovanie traumy a schém /energetických blokov/ vytvorených v prenatálnom období, ktoré sa v praktickom živote človeka prejavuje na úrovni fyzických chorôb, psychickej a citovej nerovnováhy, rôznych psychických stresov a porúch v chovaní.

MT JE VHODNÁ PRE VŠETKÝCH – môžeme ju aplikovať na sebe a na druhých. Vhodná pre dospelých aj pre deti. Výborná pre urovnanie hyperaktivity, porúch sebaovládania, agresivity, porúch CNS,ADD, autizmus, pre tehotné matky, vhodná pri riešení problémov aj starého pôvodu. Má trvalý nenásilný účinok.

Ako sa vykonáva metamorfná technika Metamorfika sa aplikuje prostredníctvom jemných dotykov na reflexných zónach. Nemá vedľajšie účinky. Je založená na princípu uvoľnenia energie, ktorá vyživuje bloky vzniknuté z psychických stresov plodu matky od počatia po narodenie a , ktoré sú zafixované na reflexných zónach chrbtice, na chodidlách na dlani a hlave.

Metamorfná technika- pomáha dať nový impulz našu vnútornú životnú silu a lepšie využiť náš potenciál. prevádza sa ľahkými dotykmi a pohladením na chodidle, ruke a hlave.

Princíp – pri tejto technike je terapeut , len katalyzátorom: zmenu , alebo uzdravenie nespôsobuje on, ale životná vitálna sila klienta, ktorá sa uvoľňuje prostredníctvom stimulácie miest na chodidlách ruky a hlave. Terapeut nemusí vedieť súčasný stav chorého. Trvanie aplikácie: terapia trvá 1 hod.